EVÄSTEIDEN KÄYTTÖ
Evästeiden avulla parannetaan sivuston toimivuutta ja sivuston sisältöä. Evästeiden avulla kerätään tietoa sivuilla vierailuista ja tallennetaan tietoa joka sallii meidän luoda uusia ominaisuuksia kuten vertailutyökalun. Evästeet eivät tallenna henkilökohtaisia tietoja. Löydät lisää tietoa evästeistä Yksityisyydensuoja sivulta.

Ajoneuvon sijainti

Ympäristön Auto Oy
Haminantie 1
48810
Kotka
Puhelin: 010 7625 200

Ympäristön Auto Oy

Haminantie 1
48810
Kotka
Puhelin : 010 7625 200

Osaston yhteystiedot

Uudet ajoneuvot

Aukioloajat

Arkisin

Automyynti 9:00 – 17:00

Huolto / korikorjaamo 7:30 – 17:00

Varaosat 8:00 – 16:00

Lauantaisin

Automyynti 10:00 – 14:00

Sähköposti
mamet.mula@sok.fi
Puhelin
+358107635712
Mamet Mula Myyntipäällikkö mamet.mula@sok.fi

puh. 010 76 35 712

Esa Tura Automyyjä/hyötyajoneuvomyyjä esa.tura@sok.fi

puh. 0107625205

Marko Inkinen Automyyjä marko.inkinen@sok.fi

puh. 0107625204

Vaihtoautot

Aukioloajat

Arkisin

Automyynti 9:00 – 17:00

Huolto / korikorjaamo 7:30 – 17:00

Varaosat 8:00 – 16:00

Lauantaisin

Automyynti 10:00 – 14:00

Sähköposti
mamet.mula@sok.fi
Puhelin
+358107635712
Mamet Mula Myyntipäällikkö mamet.mula@sok.fi

puh. 010 76 35 712

Esa Tura Automyyjä/hyötyajoneuvomyyjä esa.tura@sok.fi

puh. 0107625205

Marko Inkinen Automyyjä marko.inkinen@sok.fi

puh. 0107625204

Hyötyajoneuvot ja Yritysmyynti

Aukioloajat

Arkisin

Automyynti 9:00 – 17:00

Huolto / korikorjaamo 7:30 – 17:00

Varaosat 8:00 – 16:00

Lauantaisin

Automyynti 10:00 – 14:00

Sähköposti
mamet.mula@sok.fi
Puhelin
+358107635712
Esa Tura Automyyjä/hyötyajoneuvomyyjä esa.tura@sok.fi

puh. 0107625205

Rahoitus

Aukioloajat

Arkisin

Automyynti 9:00 – 17:00

Huolto / korikorjaamo 7:30 – 17:00

Varaosat 8:00 – 16:00

Lauantaisin

Automyynti 10:00 – 14:00

Sähköposti
mamet.mula@sok.fi
Puhelin
+358107635712
Mamet Mula Myyntipäällikkö mamet.mula@sok.fi

puh. 010 76 35 712

Esa Tura Automyyjä/hyötyajoneuvomyyjä esa.tura@sok.fi

puh. 0107625205

Marko Inkinen Automyyjä marko.inkinen@sok.fi

puh. 0107625205

Huolto

Aukioloajat

Arkisin

Automyynti 9:00 – 17:00

Huolto / korikorjaamo 7:30 – 17:00

Varaosat 8:00 – 16:00

Lauantaisin

Automyynti 10:00 – 14:00

Sähköposti
timo.jarvinen2@sok.fi
Puhelin
+358107625210
Timo Järvinen Asiakaspalvelupäällikkö timo.jarvinen2@sok.fi

puh. 0107635703

Topi Lankila Huoltoneuvoja topi.lankila@sok.fi

p. 0107625226

Marko Olsen Huoltoneuvoja marko.olsen@sok.fi

p. 0107625225

Jarmo Harju Korjaamopäällikkö jarmo.harju@sok.fi

p. 0107635716

Vesa Niemi Mekaanikko vesa.niemi@sok.fi
Antti Kariniemi Mekaanikko antti.kariniemi@sok.fi

Korikorjaamo

Aukioloajat

Arkisin

Automyynti 9:00 – 17:00

Huolto / korikorjaamo 7:30 – 17:00

Varaosat 8:00 – 16:00

Lauantaisin

Automyynti 10:00 – 14:00

Sähköposti
timo.jarvinen2@sok.fi
Puhelin
+358107625210
Timo Järvinen Asiakaspalvelupäällikkö timo.jarvinen2@sok.fi

puh. 0107635703

Jarmo Harju Korjaamopäällikkö jarmo.harju@sok.fi

p. 0107635716

Varaosat ja lisävarusteet

Aukioloajat

Arkisin

Automyynti 9:00 – 17:00

Huolto / korikorjaamo 7:30 – 17:00

Varaosat 8:00 – 16:00

Lauantaisin

Automyynti 10:00 – 14:00

Sähköposti
sami.salmela@sok.fi
Puhelin
+358107625227
Tomi Kärkkäinen Varaosapäällikkö tomi.karkkainen@sok.fi

p. 0107635714

Sami Salmela Varaosamyyjä sami.salmela@sok.fi

p. 010 76 25 227


Hallinto

Aukioloajat

Arkisin

Automyynti 9:00 – 17:00

Huolto / korikorjaamo 7:30 – 17:00

Varaosat 8:00 – 16:00

Lauantaisin

Automyynti 10:00 – 14:00

Sähköposti
mamet.mula@sok.fi
Puhelin
+358107635712
Nonna Alenen Controller nonna.alenen@sok.fi

puh. 0107635012

Susanna Lentäjäinen Hallinnonasiantuntija susanna.lentajainen@sok.fi

puh. 0107635702

Merja Mäkinen Hallinnonasiantuntija merja.makinen@sok.fi

Puh. 010 76 25252

Asiakaspalvelu

Aukioloajat

Arkisin

Automyynti 9:00 – 17:00

Huolto / korikorjaamo 7:30 – 17:00

Varaosat 8:00 – 16:00

Lauantaisin

Automyynti 10:00 – 14:00

Sähköposti
mamet.mula@sok.fi
Puhelin
+358107625200
Mamet Mula Myyntipäällikkö mamet.mula@sok.fi

puh. 010 76 35 712